Planinski krožek

Planinski krožek na šoli deluje že vrsto let. Družimo se na izletih, planinskih taborih, srečanjih na plezalni steni, spoznavamo osnove orientacije in včasih se podamo tudi v kakšno jamo. Izleti potekajo večinoma ob sobotah, ostale aktivnosti pa tudi med tednom popoldne. Svoje vtise mladi planinci zapišejo v dnevnik. Tisti, ki se udeležijo največ izletov, lahko osvojijo bronasti, srebrni ali zlati znak MLADI PLANINEC.

PROGRAM IZLETOV V ŠOLSKEM LETU 2020/2021:

1. SENICA (2.r) in Blegoš (3.-5. razred) (sept)
  2. LAJNAR IN MOŽIC (okt)
  3. ORIENTACIJSKI POHOD (nov)
  4. PREDNOVOLETNO SREČANJE (dec)
  5. PLEZANJE V GORNIŠKEM UČNEM CENTRU (feb)
  6. SOŠKA POT (mar)
  7. ČRVOV VRH (apr)
  8. PLEZANJE V NARAVNI STENI (maj)

Program bomo prilagajali glede na trenutno situacijo ter priporočila NIJZ in MIZŠ.

_________________________________________________________________________________________________________

1. PLANINSKI IZLET NA BLEGOŠ (3.-5. RAZRED)

ZBOR: v soboto, 19.9.2020 ob 7.30 na avtobusni postaji Tolmin

POVRATEK: v soboto, 19.9.2020 ob 15.00 na avtobusno postajo Tolmin

OPIS POTI:  Prevoz iz Tolmina do razpotja pod smučiščem Cerkno.
Pohod na vrh Blegoša mimo koče pod Blegošem. Povratek  do koče in po postanku na izhodišče.

HRANA: iz nahrbtnika (2 sendviča, 2 jabolki, dovolj tekočine)

OBVEZNA OPREMA: Izlet bo potekal po lahki planinski poti. Hoje bo približno 3-4 ure. Oprema naj bo primerna letnemu času (pohodni čevlji, udobna oblačila, vetrovka); dežnik, podloga za sedenje na tleh ter planinski dnevnik. Za vožnjo z avtobusom so obvezne maske.

POSEBNO SPOROČILO: Stroške prevoza krije PD Tolmin. Otroci naj izpolnjeno prijavnico prinesejo do SREDE, 16.9.2020 DO 12. URE, lahko pa jih prijavite na spletni strani šole.

V primeru odjave, prosim, da to sporočite na tajništvo šole (tel. številka: 3801 200).

V primeru slabega vremena pohod ODPADE.

Lep planinski pozdrav!

Vodja izleta: Darja Bajt                                                                        Ravnateljica: Petra Vitez Costantini

SPLETNI OBRAZEC (prijave so odprte do 16.9.2020 do 12. ure)