Letošnje geslo meseca šolskih knjižnic se je glasilo »Zakaj imam rad/a svojo šolsko knjižnico«. Kot vsako leto so v okviru meseca šolskih knjižnic tudi na naši šoli potekale različne dejavnosti. V mesecu oktobru smo v knjižnici brali in reševali uganko meseca slovenske pisateljice Majde Koren, Skuhaj mi pravljico. Učenci 1. b pod mentorstvom Petre Šavli so na temo pravljice tudi risali.

Učenci 3. a  razreda so pod mentorstvom učiteljice Melite Drol ustvarjali pri likovnem pouku na temo knjižnih junakov. Iz papirja so izrezali knjižne junake iz slovenskih in tujih pravljic: Sovico Oko, Kosovirja na leteči žlici, Asterixa, Muco Copatarico …

Učenci 1. a razreda so risali motive iz šolske knjižnice. Mentorici sta bili učiteljici Tatjana Leban in Enisa Bizjak.

Učenci 2. a so na temo pravljice risali v grafični tehniki. Nastale so čudovite slike v črno beli barvi. Mentorica je bila učiteljica Polonca Torkar Leban.

Sodelovali so tudi učenci podružnične šole PŠIUOPP, ki so risali in pisali o tem, zakaj radi zahajajo v šolsko knjižnico. Mentorice so bile učiteljice Nuša Rutar, Svetlana Jovanović Škvarča in Mateja Ivančič Leban.

Rada berem, ker se v knjigah veliko dogaja. V knjižnico hodim, ker me knjige zelo zanimajo. Ob branju knjig se tudi sproščam. Najboljša knjiga je Kekec in Bedanec. Tudi Pehta in Kosobrin sta mi všeč. Lara Strel, 6. h

V knjižnico rad hodim, ker je zabavno, je zelo poučno in tiho. Jaz zelo rad berem in mislim, da bi se lahko vsak potrudil vsaj malo brat. Knjig mi je kot, da bi vstopil v nek novi svet. Albind Demaku, 6. h

Učenci 5. razreda so pisali o tem, zakaj radi zahajajo v šolsko knjižnico.

Knjižnico imam rada. Rada jo imam, ker je v njej mir in tišina. Ko se hočem v miru učiti, se lahko zatečem vanjo.  Lara Uršič, 5. b

Šolska knjižnica mi je všeč, ker imajo veliko stripov. Imajo tudi veliko zanimivih knjig. Knjižničarka ti vedno pomaga pri iskanju knjig.  Domen Koder, 5. b

Šolska knjižnica mi je všeč, ker so v njej lepe, zabavne in zanimive knjige. Všeč mi je tudi, ker nam knjižničarka pomaga iskati določene knjige. Tu se lahko mirno učiš. Alina Berginc, 5. b

Mentorja sta bila učitelja Tanja Klobučar Mavri in Peter Simčič.

Dela smo razstavili na ogled v šolski knjižnici in pred razredom 2. a.

Praznovanje mednarodnega meseca šolskih knjižnic opozarja na široko paleto dejavnosti, s katerimi knjižnice učence opremljajo za življenje. Razveseljivo je dejstvo, da učenci v teh dejavnostih zelo radi sodelujejo in pri tem uživajo. Naš cilj je, da bi med šolskim letom v šolsko knjižnico privabili čim več učencev in jih s tem motivirali za branje.

Šolska knjižničarka Denise Šuler Rutar