Spoštovani starši,

Na podlagi 1. člena Odredbe o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (Uradni list RS, št. 19/20) vas obveščamo, da bo od ponedeljka, 16.03.2020, dalje Osnovna šola Franceta Bevka Tolmin z vsemi podružničnimi šolami ZAPRTA iz razloga zajezitve širitve koronavirusa.

Na podlagi 2. odstavka 1. člena Odredbe bo od ponedeljka, 16.03.2020, dalje za otroke od 1. do 5. razreda organizirano nujno varstvo otrok staršev, ki morajo opravljati delovno obveznost na delovnem mestu v sektorjih kritične infrastrukture ali na področju nacionalne varnosti. Oddelek nujnega varstva bo odprt na matični Osnovni šoli Franceta Bevka Tolmin, Dijaška ulica 12 b, 5220 Tolmin.

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki potrebo po nujnem varstvu izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca. Nujne primere poklicev smo določili na podlagi okrožnice MIZŠ, civilne zaščite in kriznega štaba naše občine:

  • zaposlenih v zdravstvu,
  • policiji,
  • vojski,
  • zaporih,
  • komunalnih službah,
  • živilskih trgovinah,
  • lekarnah,
  • domovih za ostarele,
  • redarstvih in
  • službah civilne zaščite.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne – nujnih del,…), drugi pa v navedenih poklicih, MORA biti OTROK DOMA.

Da bomo NUJNO VARSTVO pod POSEBNIMI POGOJI lažje organizirali vas prosimo, da nas obvestite o morebitni PRISOTNOSTI vašega otroka na e – naslov vladi.mavri@gmail.com do nedelje, 15.03.2020, do 12.00. Brez potrdila/izjave delodajalca otroka v šolo NE bomo sprejeli.

Prosimo vas, da z VSO SKRBNOSTJO presodite ali nujno varstvo zares potrebujete ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

V OŠ Franceta Bevka Tolmin bo uvedena poostrena higiena ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Prosimo, da upoštevate navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko naše spletne strani http://www.os-tolmin.si

Hvala za razumevanje, srečno in zdravo!

Vladimir Mavri, ravnatelj