V torek , 5.5.2020, smo  učenke in učenci Podružnične šole za izobraževanje in usposabljanje  otrok s posebnimi potrebami  izvedli naravoslovni  dan. Podali smo se na travnik, ga opazovali, tipali, vohali, razvrščali cvetice in trave po barvi in dolžini stebel. Zapeli smo si pesem Jaz pa grem na zeleno travco, ki smo se jo lahko naučili tudi s pomočjo posnetka. Ogledali smo si tudi igrico o pikapolonici, ki si ni znala prešteti pik. Na travniku smo s pomočjo slik  poimenovali najznačilnejše travniške cvetice, s pomočjo ugank in slik pa najznačilnejše travniške živali. Potem smo risali na slike metuljevih  kril simetrične vzorčke, iz tulcev izdelali pikapolonico in čebelo, pobarvali, izrezali in sestavili sestavljenko in izdelali  pravi herbarij. Nekateri smo iz posušenih cvetic naredili tudi voščilnice. Učenke in učenci višjih razredov, pa smo spoznali tudi razliko med  cveticami in travami, pomen travnika za človeka in sedaj vemo, zakaj imajo cvetice tako pisane in dišeče cvetove, trave pa ne.  Vi veste?  Na travniku je bilo lepo. Seveda pa smo bili ves čas spoštljivi do narave, živali in rastlin.

Vodja dejavnosti Svetlana Jovanović Škvarča