V torek smo odšli na Ledine. Ne samo, da je bilo vreme sončno, tudi vzdušje je bilo veselo. Ob prihodu nas je gospodar kmetije Pr’ Jureč lepo sprejel. Po malici smo skupaj z gospodinjo zamesili kruh in ga pustili vzhajati. Nato smo z vozom in orodjem odšli na polje, kjer raste pšenica. Slišali smo razlago, kako je potrebno to rastlino vzgajati, da jo jeseni lahko požanješ in zvežeš v snope. Nato smo se vrnili v hišo in vsak učenec je oblikoval svoj hlebček kruha. Gospodinja ga je dala v krušno peč, da se speče. Sledil je ogled muzeja, kjer smo videli stroje in orodja, ki so jih uporabljali nekoč. Žito smo mlatili, ločili plev, ga mleli,… in na starem skednju zaplesali ob zvokih harmonike. Sledila je malica, igra na igralih ob hiši; medtem je bil kruh pečen. Vsak učenec je dobil svoj hlebček in ga odnesel domov. Lepo je bilo preživeti dan na kmetiji in v prečudoviti naravi.

Napisala: Ana Rejec