V petek, 4.10.2019, so učenci tretjih razredov imeli naravoslovni dan. Naravoslovni dan je potekal v sklopu aktivnosti projekta »Postavitev učnega čebelnjaka v okviru projekta Inovativni pristopi k trženju kmetijskih pridelkov in izdelkov na lokalnem trgu (Jej lokalno)«. Dan je bil pester, poučen in zanimiv, saj nas je obiskal čebelar Gregor Podgornik. Čebelar je najprej v razredu učencem povedal vse o čebelah. Sedaj vemo, kako se čebele sporazumevajo, s čim se hranijo, kako dolgo živijo, kako preživijo zimo,  kakšne je vloga čebel delavk, matic in trotov in še marsikaj drugega. Učenci so imeli ogromno vprašanj, na katera so dobili izčrpne odgovore. Po malici smo odšli do čebelnjaka. Tam smo si ogledali panje in čebelarsko opremo. Na koncu pa smo se igrali še poučno igrico »začutimo okolje«. Učenci so zelo uživali in se pri tem tudi veliko novega naučili.

Čebelarju Gregorju Podgorniku se iskreno zahvaljujemo za zanimivo in poučno predstavitev.

Petra Skomina, Zalka Uršič