V sredo, 5. 5. 2021, smo učenci od 6. do 9. razreda  Podružnične šole za izobraževanje in usposabljanje otrok s posebnimi potrebami OŠ Franceta Bevka Tolmin, izvedli kulturni dan. Ker nam epidemiološko stanje, žal, še ne dovoljuje ogleda predstave » v živo«, smo se odločili za ogled po spletu.

6. in 7. h razred smo si ogledali predstavo Emil in detektivi Lutkovnega gledališča Ljubljana, 8. in 9. h razred pa Vihar v glavi iste gledališke hiše.

6. in 7. razred smo si po kratkem uvodu predstavo najprej pogledali, potem pa izvajali različne dejavnosti. Pogovorili smo se o pisatelju, kraju in času dogajanja in različnih temah, ki so se zvrstile v predstavi: o revščini, odnosu med mamo in sinom, prijateljstvu in sodelovanju, o kraji, o komunikaciji nekoč in danes in še nekaterih drugih. Nato smo vadili v detektivski vadnici in reševali detektivski test, ter vsi pridobili naziv – detektivski vajenec 1. reda.

V 8. in 9. razredu smo se ukvarjali s problematiko najstništva. Po uvodnem razgovoru, kako učenci sami doživljajo čas najstništva, odnose s starši, sošolci, prijatelji in ne nazadnje s samim seboj, smo o tej temi izdelali plakate.  Potem smo si ogledali gledališko predstavo Vihar v glavi. Temu je sledil razgovor in vtisi o predstavi.

Predstavi sta nam bili všeč. Želimo pa si, da bi  prihodnjič lahko obiskali gledališče in si ogledali predstavo v živo.

Vodja dejavnosti: Svetlana Jovanović Škvarča