Zadnjo toplo in sončno soboto v septembru smo planinci  3.-5. razreda  iz Tolmina, Volč in Kamnega izkoristili  planinski izlet. Z avtobusom smo se odpeljali do smučišča Cerkno,  od tam pa nadaljevali po poti proti Blegošu. Vodil nas je vodnik Simon. Pot ni bila zahtevna in mimo  koče smo se povzpeli na vrh. Strm vzpon nas je dodobra ogrel in na vrhu smo se hitro oblekli, saj je precej pihalo. Ogledali smo si okolico in se navdušili nad Triglavom, ki se je sramežljivo kukal iz meglic v daljavi. Hitro smo se spustili do koče in tam v zavetju pomalicali.  Vpisali in požigosali smo planinske dnevnike, se naigrali, razdelili vse bonbone in ostale »planinske« dobrote in  si podrobno ogledali bližnje mravljišče. Vrnili smo se po drugi poti in tako lepo zaokrožili naš izlet. Strinjali smo se, da je bilo zelo lepo in komaj čakamo na naslednje srečanje.

Zapisala: Darja Bajt

Fotografije: Bojana Pitamilc Rojc