V  letošnjem šolskem letu 2020/2021 smo  se  učenci 2. a razreda pridružili Evropskemu športnemu dnevu, ki je potekal 25. septembra. Gibalne dejavnosti in aktivnosti smo izvajali preko celega tedna. Prilagajali smo jih vremenskim razmeram. Pri izvajanju dejavnosti smo upoštevali priporočila NIJZ. Vas zanima, kaj vse smo počeli?

V razredu smo vsak dan izvedli minuto za zdravje. Ob glasbi smo se gibno izražali, saj smo posnemali igranje na različne glasbene instrumente. Iz razreda smo se preselili na šolsko dvorišče. Medpredmetno povezovanje nas je spodbudilo, da smo oponašali gibanje živali, ki so nastopale v pravljici Sovica Oka. Preizkusili smo se tudi v igri RISTANC. Ker imamo veliko energije, smo se pomerili tudi v teku in se pridružili slovenski akciji Množični tek za otroke. Pretekli smo travnato nogometno igrišče in se pri tem zelo zabavali. Konec tedna je bil deževno obarvan. V telovadnici smo metali žogico v daljino, najbolj pa smo uživali pri igrah s padalom.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate na fotografijah.

Melita Drol