Tel: 05 380 12 00 os.tolmin@guest.arnes.si

Obisk Bevkove Zakojce

17. september je rojstni dan pisatelja Franceta Bevka, po katerem nosi ime tudi naša šola. Ta dan vsako leto obležimo tako, da z učenci obiščemo Bevkovo rojstno vas. Cel mesec smo pridno brali njegova dela, zlasti nas je zanimala njegovo otroštvo in mladost, ki jo je preživel v domačem kraju. Svoje znanje smo odlično pokazali vodički Milojki, ki nam je že pred hišo Bevkove mladosti pripovedovala o njegovem življenju. Z zanimanjem smo si ogledali izbo, kamri in črno kuhinjo, ki so polni predmetov, ki jih danes ne uporabljamo več. Kar oglejte si jih na fotografijah!

Preživeli smo lep in zanimiv dan, saj smo še utrdili znanje o tem priljubljenem mladinskem pisatelju, vsi pa si želimo, da bi kakšno njegovo delo prebrali tudi v prihodnje.

Dolores Fon – Bon