V letošnjem šolskem letu smo učenci 3. a razreda vzpostavili stik z vrstniki, ki obiskujejo dvojezično šolo v Špetru.

Tolminci smo se jim preko likovnih in pisnih izdelkov predstavili kdo smo, kaj imamo radi, nekaj besed pa smo namenili tudi predstavitvi naše šole. Izdelali smo jim knjižna kazala in ilustrirali pesmico, ki je bila napisana v narečju. Seveda smo tudi mi nestrpno pričakovali njihov odziv in pošto. Želeli smo jih spoznati tudi v živo.

Veseli smo bili, ko smo izvedeli, da nas bodo obiskali in z nami preživeli nekaj časa. In danes so prišli- z avtobusom. Hitro smo vzeli pot pod noge in se povzpeli na bližnji grič Kozlov rob. Motile nas niso niti kaplje dežja, saj smo drug o drugem izvedeli veliko novega. Škoda, da je čas hitro tekel in vrniti smo se morali nazaj.

Poslovili smo se, si pomahali in se razšli v tihem upanju, da se mogoče še kdaj srečamo.

Najbolj všeč nama je bilo, ko smo se na gradu pogovarjali. (Maruša in Urša)

Najbolj všeč nama je bilo, da smo skupaj odšli na Kozlov rob. (Hana in Blažka)

Najbolj mi je bilo všeč, ko smo skupaj kot skupina odšli proti gradu. (Vid)

Melita Drol